| mara34 a întrebat:

Stie cineva cum se procedeaza pentru a deveni voluntar smurd? Imi doresc enorm sa ajut, caci la randul meu am fost ajutata de ei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu esti studenta la medicina nu poti fi paramedic voluntar!---chiar si studentii medicinisti, doritori de voluntariat la SMURD, trebuie sa urmeze un curs de paramedic anuntat si organizat chiar de catre SMURD.
In schimb, te poti inscrie ca voluntar pentru " campania 2% " care este o campanie de strangere de fonduri si de a carei gestionare se ocupa Fundatia pentru SMURD ---vezi aici:http://www.fundatiapentrusmurd.ro/....../index.php

| mara34 explică (pentru alessia5158):

Inteleg si-ti multumesc. Pregatire medicala nu am, asadar voi opta pentru stangerea de fonduri. Nu stiam de asta, asadar o consider tot o mana de ajutor pe care o pot da. Multumesc din suflet! :*

| alessia5158 a răspuns (pentru mara34):

Munca nu implica prea mare efort mai ales ca toata lumea a auzit de SMURD--- am fost implicata intr-o asemenea campanie tot ca voluntar dar pentru un alt ONG.
Succes si numai bine!