| OctavOctavvv a întrebat:

Stie cineva daca celor care medicul le-a interzis consumul de alcool le este permis sa consume otet? Sau alimente marinate in otet? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O lingura de otet pusa in salata nu cred ca poate contine atat de mult alcool incat organismul sa il asimileze si sa fie afectat

| CuriousStuff a răspuns:

Ce treaba are otetul cu alcoolul? Sunt doua chestii complet diferite. Poti sa consumi otet. Nu o sticla de otet odata... La fel cum consuma oricine.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru CuriousStuff):

Otetul se face din alcool... Depinde pentru ce i-a fost interzis consumul de alcool.

| CuriousStuff a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Adevarul e ca si alcoolul este facut din fructe sau cereale, dar asta nu inseamna ca nu ai voie sa mananci fructe daca nu ai voie sa bei alcool. Si cantitatile si concentratiile in care se consuma alcoolul nu pot fi comparate cu cele ale otetului, si daca ar fi asemanatoare.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru CuriousStuff):

Daca are ulcer, n-are voie nici alcool nici otet. Degeaba faci pe inteligentu fara sa ai substanta...

| CuriousStuff a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Daca are ulcer are o lista intreaga de alimente interzise, nu doar alcool...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru CuriousStuff):

Da sa traiti dom' doctor.