| Bestxl a întrebat:

Stie cineva daca emulsia din laptisor de matca este buna pentru cosuri? P.S.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Poți folosi pentru coșuri tinctură de propolis este foarte bună și regenerează țesutul!

| Bestxl explică (pentru Azµre):

Multumesc mult.

| Azµre a răspuns (pentru Bestxl):

N-ai pentru ce scumpo, pentru un efect mai bun, ar fi bine să folosești de la farmacie un săpun dermatologic sau cu ph neutru. Este ceva mai scump ce e drept 8-10 lei dar e foarte bun.

| Bestxl explică (pentru Azµre):

Nici sapunul nu`i bun de ceva.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are rol hidratant. Pentru uscarea coșurilor folosește o mască pe bază de acid salicilic.
Pa, pa.

| Bestxl explică (pentru Legiuitoarea):

Nu a mers cu masca.

| facepalmlol a răspuns (pentru Bestxl):

Incearca sa le dai cu alcool iodat fiindca le usuca.
Poti sa-ti faci si o masca exfolianta o data pe saptamana si sa folosesti in loc de sapun geluri de curatire, eu de exemplu am de la Elmiplant.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Bestxl):

Bună.
Ce mască ai aplicat? Acidul usucă.
Pa, pa.

| facepalmlol a răspuns:

Stiam ca emulsia din laptisor de matca hidrateaza pielea, o lasa mai catifelata, dar legat de cosuri, nu prea cred ca le elimina.