| Aldutssss31 a întrebat:

Stie cineva de la ce apare durerea în partea dreaptă jos? Sunt însărcinată în 8 luni,dureri în zona aia am de multă vreme,poate chiar un an deci nu e din cauza sarcinii, doar ca până acum nu erau dureri mari si dese asa ca nu le-am dat importanța.De putin timp ma doare chiar si cand merg pe jos încet si durerea e din ce în ce mai intensă. Ajung săptămâna viitoare la medic dar până atunci as vrea sa stiu daca e grav.Sa fie vorba de apendicită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine poate stii pe TPU ce ai? Esti culmea, mergi la medic nu sta pîna in ultima clipă, timp de un an ce ai facut? Iarasi esti insarcinata?

| Catrice a răspuns:

Și în asta multa vreme n-ai aflat de la ce te doare? Nașpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă e o hernie inghinală si acum apasa sarcina pe ea.
Incearca sa eviti ridicarile bruste si orice smucitura cu mâna dreapta.