| delia27 a întrebat:

Stiti aparate care ajuta la slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Eu "sti-u" de bicicleta medicinala, aparate de fitness, vibromasaj, banca de abdomene, banda de alergare, eventual si gantere.

| MihaelaAcasandrei a răspuns:

Buna!

Pentru a ajunge la o greutate sanatoasa, modificarea obiceiurilor alimentare nocive este primul pas. Se spune ca 80% este alimentatie corecta si 20% activitate fizica. Nu sunt aparate care slabesc - doar cele de la sala, dar nu fara efort si disciplina din partea ta. Nu exista minuni - cele promovate pe diverse canale media nu sunt avizate din punct de vedere medical.

Ai grija in mainile cui iti lasi sanatatea! Si banii! Sunt multe capcane in acest domeniu.

https://www.topkineto.ro/articole/luna-de-miere-dietelor