| marianamay a întrebat:

Stiti ca apa de la robinet contine o gramada de substante chimice.mia multe daunatoare corpului nostru.Am auzit ca daca o fierba si o consuma dupa 24 de ore de la fierbere nu mai este asa daunatoare.Este adevarat? se duc toti acei microbi, substante toxice organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iemuc100 a răspuns:

Da, din cate stiu eu prin fierbere mor microbii din anumite substante happy

| Muneca a răspuns:

Da,dar totodata isi pierde gustul sau de apa, poti folosi filltrul e mai la indemina si mai usor de practicat si apa isi va pastra gustul sau proaspat
http://www.cerecomand.ro/diverse/filtrul-de-apa-potabila-doulton-icp/