| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ceva solutii pentru durerile de inima si ameteli neconditionate? Ce pareri aveti despre astfel de dureri (fara motive intemeiate) si ce recomandare aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Sk8_1585 a răspuns:

In primul rand inima nu are cum sa te doara, in cel mai rau caz poate fi de la diabet, sau pentru ca nu manaci corect! ( deci nu mai baga tot felul de tampeni in tine si ai grija de sanatatea ta! )

| BogdanVasc a răspuns (pentru Sk8_1585):

Sunt zeci de boli de inima, sau eforturi happy.

| Mikhtarian a răspuns:

Sunt multe probleme,si nu as vrea sa te sperii cumva.
Poate sa fie din cauza vremii,poate din cauza ta ca nu mananci sanatos,si nu faci sport, poate e ceva de o artela.
Cel mai bine, consulta medicul, nu te juca cu sanatatea mai ales in zona aia, ca nu se stie cand cazi si iesi si nu te mai ridici niciodata.

| BogdanVasc a răspuns (pentru Mikhtarian):

Nu medic. Nu am mai fost la medic de acum 2 ani. M-am saturat de medicii astia din Romania. De luni intregi duc aceasta problema si tot nu m-am hotarat sa plec la medic. Eu vreau doar sa stiu care este problema, oricum toti murim pana la urma happy.

| Mikhtarian a răspuns (pentru BogdanVasc):

Te cred,doar ca singurul medic cu adevarat este Iisus,acum depinde credinta ta.
Nu poti face ceva dupa zisele altora,se poate agrava,poate nu este bine pentru organism.
Trebuie cineva care stie,care are experienta,de aceea ti-am recomandat cel mai bine la medic,caci nu e de joaca.
Da,toti murim,dar de ce sa mori cand ai putea sa mai traiesti? Viata-i frumoasa cu rele si cu bune, si stii, cand esti pe moarte ceri secunde, in timp ce cand le-ai avut, n-ai facut nimic.

| BogdanVasc a răspuns (pentru Mikhtarian):

Viata nu e frumoasa, ci e fara sens (din nimic ajungi nimic). Daca ar trebui sa aleg intre viata si moarte as alege moartea deoarece as vrea sa ma relaxez si eu o saptamana fara stresuri...

| bobbyjah a răspuns (pentru BogdanVasc):

Pai si care e grija? lasa sa te doara daca nu e stres laughing

| BogdanVasc a răspuns (pentru bobbyjah):

In cazul in care va fi fatal sa stiu care a fost motivul happy

| Mikhtarian a răspuns (pentru BogdanVasc):

Esti ipocrit,salut.
Cand o sa stii ca mai ai cateva secunde pe patul de spital, ai sa vezi ca o sa spui : Ah, ce-as mai fi vrut sa fac alea, si alea, mai vreau ceva timp
O sa ai timp pentru moarte destulwinking.

| BogdanVasc a răspuns (pentru Mikhtarian):

Da, insa eu as prefera sa mor direct. Oricum sunt foarte curios care teorie despre moarte este adevarata happy.

| johnyxus a răspuns:

Pentru dureri de inima zic aspacardin

| Marylol a răspuns:

Asa i s-a intamplat si unui coleg de-al meu si doctorii i-au spus sa stea linistit sa nu stea in soare dar el a spus ca pleaca pe la constanta, Bucuresti sa-si face investigatii mai amanuntite asa ca spune-le parintilor sau cuiva din familie si daca nu incep sa inceteze durerile du-te in cel mai scurt timp la doctor dar ce sa mai astepti du-te luni la doctor el te va lamuri

| AnonimulRo a răspuns:

Dureri de inima? Daca te doare partea stanga a pieptului tau, sa stii ca inima este in centru, asezat intre cei doi plamani, nu cum vad altii in desene animate.

| BogdanVasc a răspuns (pentru AnonimulRo):

Din centru spre stanga si dreapta, respectiv si capul.