| Ioanica a întrebat:

Stiti vreo dieta cu care sa slabesc 20 kg in 3 saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Poftim http://dietapentrutine.blogspot.com,
numai bine!

| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai cum. E imposibil matematic, nici daca nu mananci NIMIC nu dai jos atat de mult.

Un kg de grasime are 7700 kcal, corpul arde cam 2000 pe zi. Fa singura calculul.

Si sincer, daca vrei sa nu atarne pielea pe tine sau sa nu devii o urata plata fara forme, slabeste sanatos si prin sport, adica 2-3 kg / luna, aia e o slabire sigura si sa te si mentii ( adica sa nu te ingrasi ca o vaca apoi )

| Almássy a răspuns (pentru Cosmin86):

Scuze insa ai gresit poti slabi in 3 saptamani 20 kg, eu am slabit odata 2 kg ]zii doar pentru ca nu am mancat nici sport nu am facut, nu, nu le-am pus la loc dar nici n-am mai repetat experienta. adevarat organismul arde 2000 kcal dar daca nu mananci nimic isi ia din resursele proprii ca sa isi mentine functiile vitale ca si cum ai fi mancat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Almássy):

Ai pierdut si multa apa in kg alea. 2 kg / zi e imposibl sa nu fie cel putin 70 % apa in kg alea happy

Personal nu am incercat, NU am vrut niciodata sa slabesc mai mult de 2-3 kg / luna, pentru ca nu e sanatos, eu am slabit 17 kg, dar in vreo 7 luni aprox., lent si sigur, asa e cel mai sanatos.

| Almássy a răspuns:

In 3 saptamani ...sa ghicesc e vacantabatting eyelashes si eu vreau sa slabesc vacanta asta...dar nu 20 kg in jur de 3 maxim 4happy renunt la paine..dulciuri..grasime..prajeli..suc..fast-food sport si dupa vacanta am sa mai continui nu vad de ce atata graba pentru ca daca slabesti 20 de kg in 3 saptamani 10 le vei lua inapoi dupa dieta in timp record chiar daca mananci cat de putinbatting eyelashes

| MrSoapte a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva!

| Xtal a răspuns:

Da! Nu manca nimic timp de 3 saptamani.O sa mearga.Si cand te vor lua cu salvarea refuza.Mult noroc!