| sissy a întrebat:

Stiti vreun regim alimentar pentru slabit si nu numai?
Mananc numai ce imi place si foarte mult, si spre surprinderea mea nu ma ingras cum ar trebui dupa felul cum mananc, dar nu vreau sa ma pripesc caci imi pot da drumul oricand...Slaba nu sunt dar nici grasa.Sunt putin, putin plinutalaughing si sunt lata in solduri.As vrea sa mai dau jos putin...
Vreau sa mananc si eu sanatos dar nu gasesc niciun regim pe net.Peste tot sunt diete prea stricte si chiar nu ma pot tine de ele si sunt si tanara pentru astfel de diete.
Vreau o dieta sanatoasa si sa pot slabi, dar nu foarte stricta, ci o dieta pe care o poate tine oricine.
MS:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

Pai..Eu de ex nu mananc dupa 6 seara. Mananc la 5 si ceva o gustare, dupa care merg la innot, sauna si la sala de forta. Ca sa mananci sanatos nu inseamna sa mananci numai legume si sa bei apa; ci sa ai o alimentatie cat mai slaba in grasimi. Mananca numai carne de pui, peste, mai rar cu carnea de porc, vita si altele. Mananca la micul dejun de ex cereale cu lapte. Ca si gustare poti manca un iaurt. La amiaza supa de pui, piure de cartofi cu carne fiarta din supa de ex si sos de rosii/marar big grin Pe la 5 o ciocolatica mica (ca nu ma pot abtine) eventual o portie mica de supa, un iaurt, vezi tuhappy. Cum esti la scoala, poti sa-ti pui in loc de sandwich fructe, sau cereale de 'rontait' asa goale. Succes:*

| MM a răspuns:

Daca vrei sa mananci sanatos, nu trebuie sa cauti pe net diete. Poti sa-ti faci si tu una pe baza preferintelor tale, programului tau.In mare, ar cam trebui sa reduci cantitatea de paine, dulciuri, prajeli, sucuri; sa consumi fructe, legume, carne fiarta sau la gratar, orez fiert, salate.Nimic dupa 6-7 seara si pe parcursul zilei cat mai multa apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand vrei sa slabesti nu trebui sa te infometezi.Este bine sa mai reduci din dulciuri si sa mananci des si putin (cam de 5-6 ori pe zi) si trebui sa bei destul de multa apa plus ca trebui sa faci si putin sport si cum a zis si @sy46 nu trebui sa mananci dupa ora 6-7.

| yvesrocher a răspuns:

Buna,
VAND PRODUSE YVES ROCHER< FRANTA< SIGILATE SI IN GARANTIE! cu mai mult de 50% mai ieftin decat in magazinele yves rocher
Evidence 50 ron
Naturelle 50.ron
ming sghu 40 ron
yria 50 ron
serum vegetal apple oligoelemente 40 ron
geluri de dus 8 ron
ceas 3 cadreane interchimbabile 20 ron
set gentuze roz 10 ron
crema inositol pentru stralucire 30ron
rimel couleurs nature curl extender mascara 30 ron
Ode de reve 45 Ron

yves_rocher_originals@yahoo.com

Multumesc pentru timpul acordat citirii acestui mesaj !
Si daca esti interesatamai am si alte prosuse: rimel volum L'oreal 25 ron, demachiant pt ochi sensibili 10 ron , tot l'oreal, crema hidra genese , tot l'oreal 28 ron, balsam pt piele uscata garnier 12 ron.