| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Buna tpu.Am inceput sa ma ingras si as vrea sa incep sa merg la kangoo jumps. Vreau sa dau jos din burtica si putin de la picioare.Pot slabi? Adica..stiu si pot sa ma abtin de la mancare,oricum nu mananc paine mai deloc, dulciuri o sa fie mai greu dar o sa pot. Ati incercat sa mergeti la Kangoo Jumps? Este greu? Si... daca ati slabit..imi puteti spune cum,adica, cu ajutorul exercitiilor kangoo jumps.Am incercat acum ceva timp sa tin dieta,dar nu stricta si am reusit, dar acum nu pot straight face.
Multumeeesc.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți răspund cu o întrebare: nu poți învăța să mănânci?
Lasă dietele!
Mișcarea fizică, indiferent de forma de manifestare este bine venită.
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Legiuitoarea):

Normal.De obicei respect mesele dar sunt zile in care le "sar". Merg la Kangoo Jumps nu numai pentru a slabi, consider ca acolo imi mai pot petrece timpul.Este amuzant si dupa te simti bine.

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Kangoo Jumps, cea mai moderna tehnica de aerobic din lume, se practica, de putin timp, si in Romania. Specialistii spun ca, in timpul antrenamentului de kangoo jumps, arderea caloriilor incepe inca din primele minute. 10 calorii arse in fiecare minut, acesta este rezultatul acestui sport, pe cat de eficient, pe atat de amuzant!

Exercitiile lucreaza fiecare muschi al corpului, dar in special fesierii si abdomenul. Sariturile de cangur topesc celulita, dezvolta forta musculara, mobilitatea, rezistenta, coordonarea miscarilor si simtul ritmului.

Ghetele pentru kangoo jumps au fost special concepute pentru astronautii de la NASA, care le folosesc la diverse exercitii. Apoi, ghetelor li s-a gasit utilitatea in recuperarea persoanelor care au suferit traumatisme ale coloanei vertebrale sau ale articulatiilor. Ghetele de Kangoo Jumps au montate pe talpi niste arcuri speciale, care, la fiecare miscare, se intind si revin la pozitia normala. Talpa absoarbe socul cu solul si creeaza un efect de ricosaj, care atenueaza cu cel putin 60 % impactul asupra gleznelor, genunchilor, soldurilor si spatelui. Ghetele pentru Kangoo Jumps pot fi folosite pentru alergare, aerobic, fitness, dans, dar si pentru corectarea si prevenirea unor probleme de sanatate.

| YouNoob a răspuns:

Multe persoane cred ca daca se abtin de la mancare slabesc, total eronat.
Grasimea care se acumuleaza este doar din cauza faptului ca duceti o viata sedentara, nu faceti sport si cand va treziti ca v-ati ingrasat o luati razna
Exercitiile cardio, de tipul Kangoo Jumps sau orice alceva consuma multe vitamine in momentul in care le faci, de aia nu e recomandat sa mananci mai putin, iar faptul ca transpiri in exces nu inseamna ca slabesti mai mult, organismul tau e suprasolicitat si incearca sa se raceasca mai repede.
Daca vrei sa slabesti alearga zilnic minim 3-5 km

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru YouNoob):

Nu..nu te gandi ca mananc doar un mar pe zi, clar, NU.Respect mesele. Am ales sa incep pentru ca din cele auzite de la prietene, poti slabi mai usor si plus de asta te si distrezi.De alergat chiar nu am unde sa alerg, sunt parcuri aici dar nu pentru alergat si plus de asta unii se holbeaza atunci cand alerg.hee hee
Intr-adevar nu mai fac sala din iarna, chiar daca nu am mai mers continui sa merg in fiecare zi cam o jumatate de ora.Mi se pare potrivit.

| M3liyy a răspuns:

Nu am fost niciodata la kangoo jumps, dar iti recomand sa faci abdomene in fiecare zi, miscare sa te plimbi cu bicicleta ...si mananca paine dar nu foarte multa si dulciuri un baton de ciocolata pe zi, o inghetata merge! Sau sa mergi la erobic, iti recomand! Funda? sper ca te-am ajutat!:*