| malaua a întrebat:

M-am apucat de bodybuilding dupa ce am slabit 6kg cu exercitii cardio.Ca sa iti faci masa musculara iti trebuie resurse din cate stiu eu.Inca sunt putin plinut si nu stiu ce sa fac. Avand in vedere ca vreau sa scap de burta, sa mananc mult ca prietenii mei cu care fac sala? sa mananc normal bazandu-ma ca am grasimea din corp si se va duce? sau sa tin regim alimentar pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
| AndreiZz a răspuns:

Grasimea se va arde in urma efortului carel depui. Nu tine regim, alimentar o sa ajungi sa iti para rau dupa. Dupa ce dai grasimea jos incearca sa te obisnuiesti cu un program alimentar :5-6 mese pe zi, ca sati satisfaci necesarul de proteine.3 gr. proteine / kg din masa. Sunt si suplimente proteice, care te pot ajuta.