| Lolly15 a întrebat:

Stiu ca din ce in ce mai multe fete sunt innebunite dupa cum arata dar eu vreau doar sa ma simt bine in pielea mea si sa arat oke. Am 13 ani si am 1.60 si 43 de kg. Eu de felul meu sunt slabuta si as vrea sa ma mai ingras vreo 4-5 kg. Nu stiu ce si cum sa mananc mai sanatos. Eu vreau un meniu usor de preparat si nu sofisticat. Mentionez ca sunt la voley de 2 ani. Ce sa mananc ca sa ma mai ingras putin. Volei am de 3 ori pe saptamana. Va rog frumos, dati-mi sfaturi cum ma pot ingrasa cateva kg ca sa am si eu "forme"... adica sa nu mai trebuiasca la fiecare pereche de jeans sau pantaloni sa port curea sad PS. De ceva timp, nu chiar in fiecare seara, ma trezesc pe la 2 noaptea ca mi-este foame. Mentionez ca eu mananc seara un mar. De ce trebuie sa mananc seara? Sau de ce imi este foame daca eu mananc normal?straight face... Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Denis_Ionescu_1995 a răspuns:

Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| Xonia a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti.Ai doar 13 ani. Daca faci sport, pe la 15 ani o sa arati frumos, o sa ai forme asa cum vrei.Nu te simti complexata daca esti slaba...altele ar vrea sa fie asa ca tinetongue.

| missoriginal a răspuns:

Buna
Chestia e ca daca mananci mai mult seara te ingrasi si mai ales daca tu practici voley si mananci seara un mar poti sa-ti iei adio de la kilograme in plus
Despre diete nu stiu sa iti spun deoarece nu am avut nevoie de asa ceva niciodata si sa stii ca doar daca te ingrasi nu inseamna ca vei avea forme.
Cat despre curele...eu le ador:X

| Lolly15 explică (pentru missoriginal):

Aham, pai eu as vreau sa ma ingras, si eu ador curelele dar deja m`am saturat sa tot port straight face Macar 3-4 kg in plussadca daca ar fi asa nu as mai fi pus intrebarea asta... Stiu ca alte fete de varsta mea incearca sa slabeasca dar practic, nu-mi prea place de mine, adica sunt slabuta si nu`mi placecrying Ajutati-ma va roog happy