| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca nu o sa sune prea bine, dar am 15 ani si nu mai sunt virgina. Nu mi-a mai venit ciclul de 2 luni si jumatate, dar mentionez ca am abia un an si cateva luni de cand mi-a venit prima oara. Gravida nu sunt, mi-am facut test. Sa ma duc la doctor, nu prea vreau. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dienuka a răspuns:

Un control este necesar pentru a vedea care sunt cauzele exacte ale acestei intarzieri. Este destul de serioasa aceasta problema, mai ales ca este vorba de 2 luni si jumatate. Fiind minora este necesar (cel mai probabil) sa fi insotita de un adult (tutore legal).
Sanatate.

| basexcu a răspuns:

Kinder surprise scrie pe tine! happy

| Gabitza_4589 a răspuns:

E posibil sa fii racita la ovare.Cel mai bine du-te la un medicwinking nu mai astepta