| Alina_7937 a întrebat:

Stiu ca nu o sa sune prea frumos, dar am 15 ani si nu mai sunt virgina (va rog nu comentati pe tema asta, sunt constienta ca nu e bine). Problema este ca nu mi-a mai venit ciclul de 2 luni si jumatate, gravida nu sunt, iar la doctor nu ma duc. Mentionez ca am abia un an si cateva luni de cand mi-a venit prima oara. Ar trebui sa fie un motiv de ingrijorare sau nu are nicio legatura cu faptul ca nu mai sunt virgina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hope2destiny a răspuns:

1. esti sigura ca nu esti insarcinata?
2. poate esti anorexica [adica nu mananci calumea], esti ff slaba si probabil de aceea
3. daca nu s`a reglat ciclul, nu ai dc sa te ingrijorezi [de obicei de regleaza dupa 2 ani]
4. daca nu e niciuna dintre ce am scris mai sus, TREBUIE sa te duci la doctor, singura sau cu iubitul [nu e nevoie de parinti]
fii optimista:X
sper sa fie binewinking

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are mare legatura cu faptul ca ai activitate sexuala la o varsta la care nu este normal. Organismul tau nu face fata si isi inchide functiile legate de asta. Adica practic l-ai agresat si s-a defectat. Deocamdata in zona asta hormoni, fertilitate, organe genitale. daca nu te duci la doctor, vor urma si altele.

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Pai scuza-ma...De unde sthy ca nu esti gravida?
Du-te la doctor singura fara sa ii spui mamei si vezi.
sau du-te la farmacie si ia un test de sarcina.Plz funda

| MititiCa a răspuns:

Oameni buni, tot ii spuneti sa se duca la maicasa si sai zica, daca ea o sa-i spuna ca nu mai este virgina, nu cred ca mama ei va reactiona foarte bine. Lasa sa mai treaca un an, 2 si apoi ii poti spune pentru ca esti mai matura si probabil atunci va intelege. In legatura cu intrebarea ta, daca ai facut numa un test, mai poti face inca unu pentru orice eventualitate si cumparati dinacela cu liniute nu cu litere (e mai bun) daca iese negativ, atunci ia un prieten cu tine si cauta un medic ginecolog care sa te consulte fara sa-ti trebuiasca acordul parintilor ( consulatia ii in jur de 50- 100 de lei, da asta depinde si de el). Bafta:*

| lovely1993 a răspuns:

Alina, te salut! Viata sexuala influenteaza si sanatatea, dar cel mai probabil este virsta de vina ca nu-ti vine ciclul. Fa o consultatie cel mai bine! Pupici

| CrazyClery a răspuns:

Ma bucur ca esti constienta de ceea ce ai facut, de aceeia vei intelege ce iti voi spune. Mai bine ii spui mamei tale, deoarece minciuna are picioare scurte, si tot va afla.Este mama ta, explica-i si sunt sigura ca va intelege.
Nu trebuie sa iti fie teama de ginecolog, fa un consult, nu esti nici prima, dar nici ultima care te vede, stai linistita, este cel mai bine pentru sanatatea ta! Ai grija de tine! Multa sanatate! P. S de fiecare data cand vei avea relatii sexuale cu un baiat, ai grija sa o faci protejat!

| xl0llip0px a răspuns:

Depinde. daca este virgina dar ai folosit prezervativul atunci nu din cauza asta. dar poate totusi faci un test? dar daca ciclul ti-a venit acum un an e posibil ca acesta sa nu fie precizat inca...mai trece timp pana se regleaza.insa dupa cate stiu asta se intimpla in primele 5-6 luni. fii atenta. daca ai facut test de sarcina.si nu esti gravida.ar fi bine sa vorbesti cu mama despre asta. daca nu esti gravita nu esti nevoita sa ii spui ca tiai pierdut virginitatea. pot fi doar pofturile vaginului dar poate fi si ceva serios asaka. apeleaza la mama :I

| Alina_7937 explică:

Precizez, am facut test de sarcina si nici nu sunt anorexica

| Alina_7937 explică:

Inca ceva, am facut-o doar de doua ori, a trecut cam o luna de atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penisul tau este prea mic sau nu reusesti sa ii oferi orgasm partenerei? Te-ai saturat de pozitiile sexuale clasice? Intra pe www.potentamaxima.ro pentru o viata sexuala activa. Nu mai sta pe ganduri. Marirea penisului e posibila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami si mie di tau de mess sa daca vrei sa vb serios

| d3utzsa a răspuns:

Si de unde stii ca nu esti?

parerea mea este sa te duci la farmacie sa iti iei un test sa vezi dk esti sau nu

:*