| VladoiuDany a întrebat:

Stiu ca nu pot scapa, dar ce as putea lua pentru a "Diminua", rubeola?
Funda (merg si leacuri babesti)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Tratamentul este suportiv, cu izolare la domiciliu, (7 zile), repaus lapat, dieta usoara (hidro-lacto-zaharata) si simptomatice: tratamentulfebrei si durerilor articulare cu Paracetamol sau Aspirina (numaila persoanele cu varsta peste 7 ani), la nevoie antiinflamatoarenesteroide de tipul Ibuprofen sau Fenilbutazona (pentru durerilearticulare rebele).

Sursa: http://www.eva.ro/......-4219.html

| Bogdan009 a răspuns:

Nu stiu eu am avut acu 4-5 zile si mi-a trecut intr-o saptamana!

| Bogdan009 a răspuns:

De unde esti?

| AMihai a răspuns:

Nurofen pentru durere