| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca pastilele pentru diaree fac sa iti incetineasca metabolismul sau ceva.
Eu o sa plec intr-o excursie cu autocarul si va trebui sa ma trezesc de dimineata dar nu o sa pot merge la toaleta deoarece nu pot imediat dupa ce m-am trezit si imi e frica sa nu ma treaca cat sunt in autocar.
Intrebarea e: daca iau o pastila pentru diaree, chiar daca nu am, o sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Mai bine te trezesti tu un pic mai devremewinking bei o cafea ca sa ajutewinking sau 1 pahar cu apa si iti faci treabawinking
NU incetineste nici un metabolism pastila dar o sa te constipe gravwinking si nu o sa te simti prea bine, depinde si de sensibilitatea ta si cum reactionezi.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu vei pati nimic, doar te vei constipa (strange la stomac foarte mult daca nu ai nimic).
Cat despre metabolism, el nu este deloc influentat.

| Donsavas a răspuns:

Nu iti influențează metabolismul. Nu te constipa inutil.

| alex15ccc a răspuns:

Daca nu ai diaree nu ai de ce sa iei pastile. oricum, poti sa vorbesti cu soferul sa opreasca la o benzinarie daca chiar iti vine.