| RoxanaGhost a întrebat:

Stiu ca suna cam ciudat...dar cum sa-mi subtiez vocea? laughing
Am 14 ani,sunt fata si am o voce groasa si gajaita, iar astia la scoala imi zic intruna sa schimb tutunul si altele laughing [Am avut o perioada in care fumasem dar nu eram dependenta]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Inhalează heliu de trei ori pe zi vreo lună! laughing

| anonimg a răspuns:

Oricat a avansat medicina, te saftuiesc sa te obisnuiesti cu vocea care o ai.
Si daca te deranjeaza atat de mult, atunci te sfatuiesc sa aduci problema inaintea lui Dumnezeu. Pune-te pe genunchi cand esti singura in camera si spune-I Bunului nostru Tata ceresc tot ce ai pe suflet. El te va asculta mai mult ca un prieten, si-ti va raspunde la rugaciune. Insista; si nu vei ramane fara raspuns. El te va binecuvanta pe deasupra si cu pace.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU schimba tutunul, sa-l scoti de tot!
Alte sanse NU sunt!

| christos1234 a răspuns:

Fetele cu vocea groasa sunt dragute, nu te lua dupa parerea altora nu sunt ei in corpul tau sa stie ce simti.