| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Am 15 ani dar sunt pasionat de melodii rap, hituri de la tv etc dar nu am voce stiu piese foarte grele cum ar fi rap god si nu stiu cum as putea sa imi subtiez vocea. O am cam groasa, stiu piese dar nu am voce, ma tradeaza vocea laughing. Dati-mi un sfat daca se poate face mai subtire, dau funda!

5 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Vocea o sa ramana la fel, eventual bea niște ouă? dar nu te astepta la mari schimbari

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru FaraNumePls):

Mi-e greata sa beau oua crude mananc doar omleta sau ochiuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ascuti vocea cand vrei? Daca da, incearca sa vorbesti doar pitigaiat pentru ~3 saptamani si o sa te inveti asa.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru anonim_4396):

Cum adica sa vorbesc pitigait sa ma duc la fierar sa imi ascut vocea ca in lupul cu capra cu 3 iezi? laughing))))

| StevenMetalhead a răspuns:

Salut frate. Păi dacă vrei să ai voce înseamnă că nu trebuie să citești, dar trebuie să cânți laughing. Eu asta zic foarte serios. Sunt rap-eri care în pofida faptului că genul este rap, ei citesc melodios. Dar ei sunt negri și la dânșii vocea se primește așa parcă ar fi oarecum ideal sub melodie. Încearcă ceva să interpretezi, nu prea greu, dar pentru nivelul tău. Practică, practică, practică. Apoi peste o perioadă găsește un rap și începe să-l citești cu „noua" ta voce. Dar mă rog, fii atent cu vocea și nu uita că rap-erii folosesc autotuner și diverse efecte care le face vocea mai ridicată sau mai joasă. Baftă!