| asasaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU acuma am observat ca vorbesc ciudat, (am 15 ani) cand eram clasa a 8-a, a 7-a toti copiii imi ziceau "vai ce voce groasa ai" si acuma. nu stiu, am o voce asa subtire. Si chestia asta ma complexeaza, de cand sunt la liceu nu mai vorbesc cu nimeni, nu mai salut pe nimeni. Astazi o facut un profesor misto de mine si m-am simtit asa de prost. De ce am vocea asa subtire? Totodata paraca ii groasa, nici eu nu ma inteleg.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Uite aici niste exercitii pentru ingrosarea vocii. Nu stiu daca vei reusi sa o ingrosi, dar s-ar putea sa iti fie mai usor sa o controlezi.
http://www.psychologies.ro/......-2074018/2

| OoBunnyoO a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Sunt pe pagina a doua a articolului. happy

| asasaaaaaaaaaa explică (pentru OoBunnyoO):

Multumesc pentru raspuns, desi cu cat ma gandesc mai mult la vocea mea ciudata ma intristez.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru asasaaaaaaaaaa):

Nu trebuie. Probabil nu este chiar asa de grav precum iti imaginezi. De multe ori tindem sa exageram sau unele trasaturi pe care le avem si de care nu suntem multumiti ni se par mai urate decat sunt de fapt in realitate.
Nu stiu daca ti s-a intamplat vreodata sa te patezi cu ceva pe bluza sau pantaloni si toata ziua sa ti se para ca toata lumea vede pata respectiva si lumea de fapt nici nu o observa pana nu o mentionezi tu. Cam asa se intampla si in cazul altor aspecte de care nu suntem multumiti in legatura ca trasaturile noastre fizice.

5 răspunsuri:
| Sportfreak a răspuns:

Poate ti se schimba timbrul vocei?

| TyBeRyU1 a răspuns:

Pai stiu cum te simbi
raguseste
tipa tipa.