| ColorfulRainbow a întrebat:

Hey.
Mi-a spus o amica ca daca pun in apa atunci cand beau, suc de lamaie ajuta la slabit big grin.
Deci cum e mai bine? Cu sau fara sucul de lamaie?happy

Răspuns Câştigător
| EllyFMS a răspuns:

Apa cu lamaie ajuta la slabit, insa e f important sa stii ca lamaia pe stomacu gol nu este deloc indicata, provoaca diferite leziuni. Avand in vedere ca lamaia este bogata in vitamine si faptul ca doctorul recomanda 2l de apa pe zi(in special pentru diete), iti dai seama ca in combinatie rezulta ceva sanatos pentru corpul tau. E ca si cand te-ai spala pe corp, ei band apa te "speli" pe interior. Zeama de lamaie adaugi dupa gust, insa nu exagera. La 2l de apa cred ca ajung 3 lamai. Cat despre ceaiul verde si el ajuta la slabit, insa tine cont ca ceaiul verde nu este suportat de orice corp. Este un ceai destul de puternic, multi nu pot dormii dupa ce beau ceai verde, iti creste si tensiunea. Eu una am baut ceai verde pentru o perioada lunga de timp, deoarece mi-a placut gustul, as putea spune ca m-am simtit bine, chiar mai odihnita, insa parerile sunt impartite de la caz la caz. Cat despre intrebarea ta legata de cate calorii arde apa cu lamaie, nu am un raspuns, cred ca ea mai degraba stimuleaza arderea caloriilor. Bafta! Te pup

1 răspuns:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Prietena ta are dreptate.
In dieta se recomanda sa bem apa plata, nu minerala si daca se poate cat mai multa apa cu lamaie. happy