| TommyTom a întrebat:

Sufar de sindromul (tulburarea) de depersonalizare-derealizare sad Sunt 99% sigur ca am acest sindrom( simptomele sunt pozitive)... Chiar ma simt naspa... parca as fi un oaspete in propriul corp
P.S. Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ti-ai pus singur un doagnostic care sunt 99% sigur ca e complet eronat. Mergi la un psihiatru daca crezi ca ai o problema de natura psihica si lasa-l pe el sa-ti puna diagnosticul.
Sanatate!

| christall a răspuns:

Nu te mai diagnostica singur. Mergi la un psihiatru si explica-i ce simti. Multi nu se duc, gandindu-se ca e pentru nebuni. N-au dreptate, un psihiatru se ocupa sa diagnosticheze si sa dea retete, psihologul doar asculta si atat. Asa ca poti sa mergi fara sa-ti faci o problema de genul. Valabil si pentru altii.

| ShutFickOn a răspuns:

Salut, am 14 ani si sunt disperat, ti a trecut, esti mai bine?

| TommyTom explică:

P,S. am citit intr-un alt topic de pe TPU ca ar putea fi lipsa de magneziu, care se produce in timpul somnului, adevarul este ca eu dorm doar 6 ore pe zi.

| Braharu_Anton_2003 a răspuns:

Salut! Voiam să te întreb dacă ți-a trecut acum.