| laurentiu80 a întrebat:

Sufera cineva de paralizia somnului? Cum se manifesta la voi?

Eu o am de cand m-am nascut, si mi se intampla foarte frecvent, aproape saptamanal. Acum am invatat sa ma controlez, si sa nu ma sperii, trag aer adanc in piept si ma trezesc. De multe ori in timpul unei "crize"de acest gen am impresia ca am murit ~happy! Ma deranjeaza cel mai mult ca aud tot felul de sunete urate si puternice de simt ca imi explodeaza capul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Vorbeste cu un neurolog, a trebui sa iti recomande o electroencefalograma. Vezi daca este normala mai mult sai mai putin... Cat despre atacurile propriu zise, incearca initial sa faci progrese cu muschii mici, degetele de la maini, limba sau clipeste pur si simplu. Medicul ar trebui sa stie ce cauzeaza asa crize, unele persoane le au pentru ca au consumat excesiv produse bazate pe ciocolata si cofeina si au stat seara tarziustraight face.

| AndreeaMoldoveanu a răspuns:

Poate esti posedat. laughing

| AndreeaMoldoveanu a răspuns:

Cheama un exorcist. laughing