| asadav a întrebat:

Sunt alcoolic daca beau in medie 3 litri de bere pe zi?
Am zile in care beau doar un litru dar am si zile cand beau 6-7 litri si zile cand nu beau aproape deloc, am 21 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă intr-o zi nu vrei să vrei si nu bei și din cauza asta nu faci sevraj, atunci n-ai nimic - ești doar un mare fan al berii

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate vorbi de alcoolism, in cazul tau!
Pacat de tine, ca-n ritmul asta vei avea ciroza hepatica pana la 25 de ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta o să îți spună ficatul tău în curând.

| aXy99 a răspuns:

Zilnic? Zi de zi? ...cam da.

| Donsavas a răspuns:

Da,esti alcoolic iar alcoolismul e o boala psihică ce se trateaza. Consulta un psihiatru! Alcoolul iti va îngreuna viata in timp.