| Cscern a întrebat:

Fetelor, ați accepta o relație cu un bărbat care lucrează la țară și care bea zilnic cantități enorme de bere? Eu beau fac grătare de la vârsta de 8 ani și beau la greu, nu pot să zic că sunt alcoolic deoarece asta mi-ar declanșa o stare de frustrare însă pot să recunosc că beau cam la două zile câte 5-6 litri de bere uneori mai beau și vin dar mai rar. Acesta a devenit pentru mine un stil de viață aș zice o rutină și nu am nici o problemă de sănătate. Când am fost anul trecut la doctor să-mi fac analizele de sânge, atât doctorul cât și asistentele s-au mirat căci mi-au zis că inima și organismul meu sunt ca la 20 de ani, chiar dacă acum sunt aproape de vârsta pensionării și chiar mi-au recomandat să consum mai multă bere decât consum la ora actuală. Toată viața mea am muncit în construcții, am lucrat ca tractorist la fostul colhoz din republica moldova iar de ceva ani m-a ajutat dumnezeu și m-am stabilit în România unde lucrez ca șofer pe taf într-o pădure și beau și mănânc foarte bine însă nu am avut deloc noroc la femei, nu știu de ce. Am mașină, am apartament, însă nu am avut niciodată charismă la femei și nu-mi explic de ce. Credeți că faptul că eu consum frecvent alcool ar putea juca vreun rol în situația mea?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ăsta e alcoolism clar, orice ai spune tu. Si te mai miri ca nu ai succes la femei.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Acolo în sat nu e nici o femeie care sa te bage în seama?

| Cscern explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sunt aicișa la mine în sat femei, dar e fițoase toate.

| Violleta2022 a răspuns:

"... nu am avut deloc noroc la femei, nu știu de ce."

Alcoolul si alcoolismul sunt cauzele pentru care nici o femeie nu te va accepta vreodata.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai sa analizam putin problema!
asadar avem de a face de un barbat care a muncit toata viata.Ai masina, apartament
In schimb bei.Asta le cam anuleaza pe toate.Nu cred ca vei gasi vreo femeiei care sa fie alaturi de tine pana nu incerci sa te schimbi!
Crezi ca poti?

| Hammurabi a răspuns:

Ești aproape pensionar și alcoolic și te miri de ce nu năvălesc femeile pe tine? laughing

| iulia0514 a răspuns:

Uite câteva motive pentru care nu ar accepta
1 Ești alcoolic
2 Tu vrei fete nu femei
3 Ești deja la vârsta la care ai putea avea nepoți!
O întrebare pentru cultura mea generală tu ai sta cu o femeie care bea 5 litri de bere pe zi?

| Dandinelle a răspuns:

Nu mi se pare sexi happy

| AdioTPU a răspuns:

Cu un bărbat viciat nu, nu m-aș cupla niciodată, deoarece in loc să punem banii pentru lucruri folositoare, el i-ar cheltui să-și satisfacă viciile și din cauza asta am ajunge la certuri așa că mai bine pass.

| MihaiSpeedster a răspuns:

2-3 litri de bere pe zi e alcoolism, fie că-ți place sau nu. Fac pariu că fiind șofer/tractorist/grataragiu la țară, faci duș cam rar spre deloc. Și când charisma se întâlnește cu mirosul, cam moare. Și dacă tot veni vorba, vezi că ai tu inimă de 20 de ani, dar alcoolul în exces îți face ștanga de 80 de ani, și s-ar putea să îți moară la intrare când prinzi și tu vreo țărăncuță.

| GambleR40792 a răspuns:

Acum inteleg eu de ce tata consuma bere, nu exagerat doar 2-3 pe zi ca nu a avut noroc cu femeile la viata lui, eu cum beau si cinci pe zi n-am sa am niciodata tarelaughing)