| SaveTheNature a întrebat:

.Voi cata apa beti pe zi aproximativ?
a) nu beau deloc prefer sucurile cu sau fara acid.
b) maxim 1 litru
c)1, 5 litri pe zi
d) 2 litri pe zi
e)peste 2 litri pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu beau zilnic 2-3 l de apă plată sau minerală.

Toate cele bune.

| Almássy a răspuns:

2-3 l de lichide :apa, ceai si uneori apa minerala

| khwewljewew a răspuns:

2 litrii. Cum spune si reclama aia laughing.

| Iuliana186 a răspuns:

Eu beau de obicei cam 1, 5-2 litri big grin

| AliinaSomerhalder a răspuns:

C-d... mai mult de 2 l nu beau, sau f rar, dar nici mai putin de 1, 5.

| Lucian_Cobirzan_1987 a răspuns:

Poi te sfatuiesc sa nu bei suc.mai ales coca-cola excesiv. dauneaza. si cam 1 litru de suc odata la 3-4 zile cred ca e ok. de la suc nu iti prea trece setea si mna. mai si dauneaza