| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Sunt bune benzile pentru albirea dintilor? Se vede repede diferenta? Dupa ce termin cu ele (14 zile) cum intretin dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

La mine mi-au albit dintii foarte putin vizibil si m-au durut vreo luna (sensibilitate rece-cald). Nu recomand.

| Tiopevuz a răspuns:

La mine n au functionat din pacate

| CristinaIordache a răspuns:

Buna. Eu nu le-am folosit niciodata, dar din cate am vazut la prietenii mei iti sensibilizeaza foarte tare dintii.

Medicul meu dentist mi-a spus ca nu imi face pentru ca imi va distruge dintii si in schimb imi face cate un polish la fiecare 6 luni. Nu am albul din reclame dar clar se vede diferenta si nu am probleme de sensibilitate si durere.
Si am grija si la alimentatie, sa mananc destule alimente de contin calciu. Eu m-am inspirat de aici si a functionat, dintii mei chiar sunt mai puternici.
http://nutriblog.ro/2009/4-alimente-pentru-dinti-mai-sanatosi.html
Bafta!