| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata! Vreau sa ma ingras! Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Si eu eram disperata sa ma ingras cand aveam doar 14 ani.complexul meu erau picioarele, care erau foarte slabe, prilej ca baietii sa rada de mine. Oricat de tare mi-am dorit sa ma ingras, nu am reusit.Insa anii au trecut, si acum ma bucur ca pot manca cat vreau, la ce ora vreau...pentru ca imi permite siluetawinking
Asa ca, fetelor, nu va grabiti sa va ingrasati de la o varsta frageda. Aveti tot timpul din lumehappy

61 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna draga mea, ia si mananca paine, fainoase, lapte oua, carofi, carne, mananca de toate si ai s vezi ca o sa iei in greutate.Incearca sa faci mancaruru cit mai combinate, cartofi cu smantana, pui cu smantana, paste cu sosuri, ia si mananca la orice mancare paine.Succes.

assiris
| assiris a răspuns:

Alte informatii caci ce sfaturi ti se pot da daca nu stim ce varsta ai si cite Kg, tu poate esti normala ca si greutate dar vrei sa mai pui ceva.

| bunica a răspuns:

Vezi sa nu fii disperata atunci cand o sa intrebi cum slabesti. de la 46 am ajuns la 80 si sunt la fel de disperata ca atunci cand aveam 46kg

| andreutz a răspuns:

Decat sa te apuci sa te ingrasi cu prostii care mai tarziu iti vor dauna, mai bine stai asa cum esti... vorba aia: cine te place te place asa cum esti! happy

| NoName_9903 a răspuns:

Eu am 57 kg la 1.70m, si de cand ma stiu mi se pare ca sunt grasa :-). Nu cred ca vrei sa cazi in aceasta extrema...Mai bine fa sport, tonifica-ti corpul, poarta hainele care te avantajeaza...
In facultate( Medicina) unul dintre profesori ne-a explicat ca un supliment de "x" kilograme fata de greutatea normala (care in cazul tau e mai mica decat ce vezi in carti probabil) actioneaza asupra corpului ca un sac de "x" kilograme, pe care l-ai purta continuu in spate :-)
Bucura-te de greutatea scazuta, nu ai nevoie de un sac in spate!

| Adry a răspuns:

E bine sa fii slab(a) atat timp ce nu suferi de anorexie.
Ca recomandari : verificare sa nu ai viermi intestinali, analize si daca ai o alimentatie normala (echilibrata) nu ar trebui sa-ti faci probleme chiar daca nu te integrezi prea bine in tabelele inaltime-greutate.

| LittleZyzy a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Poate asa e metabolismul tau.Si eu am vrut sa ma ingras de cand ma stiubig grin Am incercat tot felul de vitamine, vroiam sa ma ingras macar 3-4 kg, dar...degeaba

| aryana_4212 a răspuns:

Buna ziua vreau si eu sa ma ingras 5 kg ce trebuie sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sport trebuie sa fac pentru ingrasare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot sa va spun ca am 22 de ani 1, 65 cm si aveam 45 kg pana acum 2 luni cand fumam.de cand nu mai fumez mananc foarte mult, ma uit pe fiecare produs sa vad daca are multe calorii dar nu in ultimul rand fac sport. flotari, abdomene etc. e foarte important. m-am ingrasat 5 kg si eu cred ca e foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. si eu am o problema:sunt prea slaba si arat ca o scanura.nu fac sport. de mancat mananc foarte mult si mananc mancaruri variate dar nu ma ingrash. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt si eu.am 14 ani si 38 de kg. Vreau si eu sa nu mai imi fie rusine.sa trec pe langa baieti.si sa rada de mine. vreau sa trec normal macar pena la 44 de kg. vreau sa-mi spuneti cum sa fac. va rog eu!

| StefaniaGeanina a răspuns (pentru anonim_4396):

eu am 37 de kg la 14 ani si 1 58 mi se pare ca sunt prea slaba.nu stiu toate fetele de la mine din clasa au +40 de kg. macar 3-4 kg de as mai pune si ar fi perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt foarte slab 1, 75 58k cum pot sa ma ingres

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa ma ingras am 12 ani si sunt slaba si nu stiu ce sa fac am incercat multe dar nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 17 ani si vreau sa ma ingras la picioare pentru a nu mai avea acel gol intre picioare, ce trebuie sa fac?

| StefaniaGeanina a răspuns (pentru anonim_4396):

Acel gol se va vedea chiar daca te-ai mai ingrasa.nu se corecteaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti eu ca nu vrei...eu am tot 14 ani...si am vrut din rasputeri sa ma ingras pentru toti radeau de mine... aveam vreo 32-33 de kg si mam ingrasat acum am 41 de kg si nu mai pot... vreau sda slabesc cat mai repede...asa ca fii fericita de silueta ta si nu-i baga in seama...comenteaza...bine ma sunt slaba da mai bine ca tine un porc si un gras ca tine care nu stie sa aprecieze o domnisoara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa faci nimic. eu am 25 de ani acum. ma tot chinui cu vitamine... cu toate cele dar nu am facut nimic. depinde de organismul care-l ai., cu cine semeni dintre parinti. eu am haine care ma cuprind din òiceu chiar generala. e adevarat acum sunt un pic mai destinsa in oase dar nu in carne... CE SA FACEM SUNTEM FRUMOASE UN MOD DE ZICE...PTR CA PAREREA MEA A FOST SI O SA FIE CA O FEMEIE FRUMOASA ESTE SI UN PIC MAI IN CARNE... dar atunci vine celulita vin vergeturile care se vad urat la costumul de baie, la pat si peste tot... barbatului ii plac femeile putin in carne dar nu se poate CARNE FARA CELULITA ASA CA AM AJUNS LA O CONCLUZIE. SUNTEM SLABE SI PLACUTE,,, CORECT?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba fetelor... cele care sunt slabe... vor muri slabe. eu nu mai am nici o sansa de ingrasare.mananc mult...tot slaba is. am mai intrat acu si in sesiune si am pierdut 3 kg care le castigasem cu greu...asta ne e metabolismul. cine e slab si are si parintii slabi...eu zic nici sa nu sa se mai gandeasca la putina sunculitasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt ceaiuri de ingrasat incearca si tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa stii ceva? eu am 48 de ani, de cand ma stiu am fost mai gras decat ar fi trebuit, ma misc, fac ceva sport, atat cat imi permite gabaritul, nu mananc exagerat si tot nu pot sa dau jos din kg.
concluzia? nu e nicio fericire sa fi gras, crede-ma.
daca metabolismul tau asa lucreaza, de ce sa-l dai peste cap?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutati-ma va rog vreau sa ma ingras an doar 50k la 17 imi si 175 cm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am vrut sa ma ingras dar asa este firea mea n-am ce sa-i fac asta e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa ma ingras ziceti-mi odieta pa care sa otin va rog mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimineata la prima ora : cartofi prajiti, cu 2 oua ochi, si sunculita cat cuprinde. In timpul mesei bea cat poti ciocolata calda.
La 9 (la ceai) iar bea ceai cald cat poti de mult acompaniat de prajituri cu ciocolata, frisca si alte bunatati.
La 12-13 la pranz, ciorba de vacuta, burta, perisoare neaparat cu smantana, felul 2 o fripturica buna de porculet cu o farfurie de cartofi prajiti(in ulei sau untura) si asezonati cu maioneza. La desert capsuni cu smantana si cu mult zahar.
La 15-16 (five o'clook) ciocolata calda sau ceai cald cu prajituri cu crema.
La cina 19-20 carnaciori cu cartofi prajiti (sau piure cu unt si lapte), mamaliga cu branza si smantana si merge si o supita(ca sa impinga carnaciorii). O berica, doua bine venite...
la 21-22 inainte de a urca in pat ciocolata calda sau ceai indulcit cu zahar, o prajitura.
Intre mese foarte recomandate chips-uri de cartofi, alune prajite, banane, si alte dulciuri ajutatoare.
Succes sigur. Castigati 2 kg pe zi si la sfarsitul saptamanii veti fi cu minim 6 kg mai "suplu".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 16 ani, 1.60 m si vreo 43 de kg.cateodata mi se pare k sunt normala chiar grasuta, am fund dar nu am sani si asta ma deranjeaza. as vrea sa pun vreo 3 kg si cativa cm.cum sa fac.desi nu ma prea chinui.as vrea cateva kg.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 15 ani jumatate, 1.63 si vreo 46 de kg...este o greutate normala la varsta mea? ma simt putin complexata avand in vedere ca celalalte fete de varsta mea arata mai bine.va rog mult sa-mi raspunde-ti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mananci mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ce suntem noi trebuie sa fim apreciati, serios vorbind, pentru ca ne consumam pentru toate, pentru ca le facem pe toate, pentru ca incercam sa fim mai buni.Noi cei care suntem slabi avem impresia ca suntem fenomene.Si eu sunt un caz de acesta, incerc sa ma ingras sa ajung numai buna, sa nu am impresia ca se uita lumea la mine urat si sa ma simt prost. daca nu se poate sa ma ingras, am sa incerc sa-mi iau haine care sa ma avantajeze. asta e sugestia mea, sper sa tineti cont de aceasta atata timp cat regimul de ingrasare sa nu dea roade.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau sa ma ingras.imi place asa cum sunt.