| Mario1994 a întrebat:

Sunt hipoacuzica, port un aparat la ureche stanga. Am o problema, aud un zgomot " fluieratul" in ureche stanga si nu mai aud, nu mai pot sa vorbesc normal. Mi se mai repeta problema asta, de ce? Cu aparatul aud perfect, dar cand am problema asta cu zgomotul, nu mai aud normal. Nu mai suport. Am fost la ORL si mi-a prescris reteta, am luat medicamente de 2 ori pe zi, mi-a trecut si iar a aparut problema asta. Ma necajesc deja, a spus doctorul ca e din cauza muzicii sau de la masini in oras, dar eu nu ascult muzica la casti, nici la maxim. De ce? Cine a mai patit asa? Vă mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu iti recomand sa intrebi astfel de chestii online pentru ca nu cred ca e plin de medici pe aici + ca e riscant daca la un moment dat te vei baza pe un raspuns primit aici.

Mergi la medic, explica-i problema si urmeaza tratamentul propus. In cazul in care nu da rezultate consulta si alti medici dar nu cauta raspunsuri pe internet.