| deutza16 a întrebat:

am un aparat FUJIFilm S2800, dar can filmez scoate un zgomot care se inregistreaza odata cu filmarea, zgomotul nu e mare dar nu imi tare place, e normal sa faca asa? (si raspundeti va rog dor daca aveti sau ati avut aparatul) si daca asa e normal atunci imi puteti szpune un program de editat filme care ar putea inlatura sunetul. Fundawinking

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai la un aparat de 9 milioane ce pretentii ai? Zi mersi ca filmeaza.
Daca vrei un aparat calumea ia-ti un Nikon D90.

| Broadband a răspuns:

Te referi cand dai zoom se aude un vajait? asa e normal sa faca. e sunetul facut de motoras
daca nu dai zoom si doar filmezi si tot se aude zgomotul inseamna ca e setat pe focalizare continua. aparatul focalizeaza nonstop pentru o mai buna claritate a filmarii

| MikeTech a răspuns:

Posibil sa fie din cauza ca sensibilitatea microfonului e prea mare, si prinde orice zgomot, inclusiv si vintul