| user5493 a întrebat:

Poate exista apendicita conica? Se poate vindeca apendicele? Cat dureaza stadiul de apendicita cronica pana la operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stii ce? Nu te juca! Mergi si scoate apendicul. Pe mine m-au tinut o saptamana cu puroiul in mine si era sa mor. Acum am toata burta taiata din cauza asta. Mai bine mergi si te opereaza. Insista chiar. Dureaza 10 minute operatia, 3 zile te tin in spital si dupa o luna esti ca nou. Nu doare. Altfel tragi toata viata. Eu am probleme de 6 ani si n-am voie sa ridic peste 5 Kg.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista apendicita cronica!
Dar faza critica a apenticitei cand pocneste, se cheama septicemie si poti murii daca nu esti operat in primele ore!

| user5493 explică:

Pai asta ca nu stiu daca e de la apendicita..presupun eu.

| user5493 explică:

Pai la ecografie nu a vazut puroi.a iesit bine

| user5493 explică:

Ba exista citeste la apendicita pe internet sau cauta pe google apendicita cronica... poti sta cu apendicele mult asa inflamat..nu mai raspunde daca nu stii!