| yyyyy a întrebat:

Cred ca am apendicita crying. Mi'e frica sa fac operatie in caz daca am. m-a durut putin spatele dar poate fi si din cauza menstruatiei nu? sper ca asa sa fie. a'ti facut operatie la apendicita? nu v'a fost frica?!?!? am auzti ca te dezbraca de tot ca sa-ti faca operatia.asa e?crying

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Hello
daca ai apendicita nu te doare spatele, ca te doare in dreapta abdomenului jos big grin
si da, poate fi de la menstruatie durerea de spate, sau de cap, sau de abdomen
tatal meu s-a operat de apendicita straight face si daca crezi ca ai mergi la doctor, nu asa ca esti tu foarte ingrijorata si nici macar nu esti sigura

3 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Da, poate fi și din cauza menstruației. la apendicită trebuie să te doară în partea dreaptă a abdomenului, în zona burții.
eu m-am operat de apendicită. ba da, mi-a fost frică până am intrat în sala de operație. oricum, ești anesteziată [deci dormi], deci nu ai cum să știi ce se întâmplă.
starea de după e mai ciudată... eu m-am simțit molatecă. laughing nu e nimic grav, doar că o să te doară puțin zona unde ești operată, o să-ți fie somn mai mereu și o să ai vărsături.
anyway, eu ți-am explicat cam cum e de obicei. totuși, la tine e o probabilitate mai mare să fie din cauza menstruației decât de la apendicita.
ah, și când ai apendicită; îți amorțește ușor și piciorul drept. happy

| DonCorleone a răspuns:

Eu sunt baiat si
si eu am facut operatia la 11 ani si mi-a fost frica de am murit dar operatia nu m-a durut deloc laughing

ar trebui sa o faci repede pentru ca poti pati o gramada de neacazuri din cauza apendicelui

am mai spus operatia nu doare
dupa operati vei simtii cateva dureri dar pentru o perioada (asta diferentiaza de la o persoana la alta)

operatia in sine are si parti bune si parti rele
partile bune sunt : nu mergi la scoala, stai in pat toata ziua daca esti genul meu adica lenesa hmm mai sunt multe o sa aflii tu

si partile mai naspa:e ca trebuie 1 luna jumate 2 sa te aperi sa nu fii lovita in burta, si ai regim special straight face

dar mie mi-a placut laughing

iti explica mai multe doctorulwinking

sper ca te-am ajutat
sa fii tare. iti tin pumnii :*
funta plssbatting eyelashes! big grin

| TwEEty_9286 a răspuns:

Eu am avut apendicita in clasa 1, sincer am fost putin emotionata de operaite, dar sa stii ca nu e o operatie grea, dureaza circa 15 minute,dar dupa e nasol rau,te doare in dreapta groaznic, iti scoate firele, iar 2 kuni si jumatate nu ai voie sa alergi si sa faci efort, dar nu trebuie sa-ti fie frica e mai bine sa te operezi decat sa te doara si sa ajungi la complicatii, pa pa*si nu nu te dezbraca de tot!