| marzenco a întrebat:

Sunt in concediu fara plata pentru un an de zile, unde imi pot plati asigurarile de sanatate? va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Foarte simplu, le poti plati la casa de sanatate din orasul unde locuiesti sau la casa de sanatate de la resedinta de judet. Pentru o informare mai corecta, puteti apela prin intermediu unui telefon la casa de sanatate din orasul resedinta de judet, unde ve-ti primi toate detaliile.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

La Casa Nationala de Sanatate din orasul tau.Foarte simplu.

| EUSIATIT a răspuns:

Da fara pb la casa de asigurari. ok sa poti beneficia de asistenta de sanatate eventual internariu daca e cazu