| Mihaella225 a întrebat:

Am o intrebare.Doresc sa-mi iau 2 zile de concediu fara plata, nemaiavand zile de concediu de odihna.Credeti ca mi-ar putea da? Si cat mi-ar lua din salariu pentru cele 2 zile?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Pentru concediul fara plata se face o cerere in care se motiveaza de ce doresti acest lucru, bineinteles ca scrii si tu acolo oboseala, si astepti sa iti fie aprobata. Acum nu stim cat vei perde la salariu, pentru ca nu iti stim salariul si nici nu vrem sa stim. Pentru a afla asa aproximativ, vezi cate zile lucratoare sunt in luna respectiva, imparti salariul la zilelel lucratoare si imultesti cu 2. Bafta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti daca angajatorul iti va aproba ori nu concediu fara plata si nici ce suma vei pierde la salariu, doar tu poti afla asta, in primul rand solicitand angajatorului concediul si apoi impartind salariul la zilele lucratoare din august si inmultind cu 2.

| Donsavas a răspuns:

Nu întrebi direct la firma la care lucrezi? E mai simplu.