| anonim_4396 a întrebat:

Sunt inca virgina eu si prietenul meu doar ne-am jucat in sensul ca ne-am atins foarte putin organele genitale.nu am ciclu regulat de obicei intarzie 3, 4 zile dar acum a intarziat 10 zile! am facut pana acum 2 teste de sarcina si au fost negative! credeti ca totusi as putea fi insarcinata? Va rog ajutati-ma! aaaaaaaa...si acum sunt si racita... poate intarzia si din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu esti insarcinata, dar intarzierea e mare si poate semnifica o problema mult mai serioasa decat o sarcina. Asadar, mai stai vreo 3 zile si apoi fa-ti un nou test de sarcina. Daca este in continuare negativ, e cazul sa te vada un ginecolog. Fiind virgina, nu te va consulta ca pe femei, iti va recolta putina secretie si iti va face o ecografie pelvina si ceva teste hormonale.

| Denisse_8813 a răspuns:

Insarcinata ramai atunci cand unul dintre spermatozoizii partenerului reuseste sa fecundeze ovulul tau si asta presupune clar penetrare, contact sexual neprotejat si mai ales lichid seminal(sperma). Nu mai face atatea teste daca stii ca nu ati facut nimic altceva decat sa va atingeti unul de altul. Daca esti racita iei cumva antibiotice? Asta este de foarte multe ori cauza intarzierii mentruatiei.

| cotzobel a răspuns:

Nu esti draga insarcinata, dar data viitoare ai mai mare grija cu joaca asta. data viitoare poate nu vei avea acelasi noroc

| DeeAnna. a răspuns:

Nu cred ca esti insarcina, din detaliile pe care ni`le-ai dat. Tu sti mai bine ce s-a intamplat. Eceste intarzieri sunt obisnuite.Stiu persoane carora le-au intarziat cu 3 luni.Sunt delegrari hormonale.winking

| alexxaz a răspuns:

Nu esti insarcinata!

| eek a răspuns:

Ma din cate stiu eu...nu poti sa ramai insarcinata cu degetullaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce le-ati atins? Cu alte organe genitale?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O femei rămâne însărcinată dacă are contact sexual neprotejat cu un bărbat în perioada ei de ovulaţie maximă.
Te încadrezi?
Atâta timp cât ai ciclul neregulat şi mai eşti şi răcită, nu este nimic nou sub soare.
Poţi face pentru liniştea ta, un ecograf abdominalo-pelvian şi afli mai multe despre starea ta de sănătate (iei trimitere de la medicul de familie).
Pa, pa.