| sweet1212 a întrebat:

Buna(sunt noua pe aici ). Va rog frumos ajutati`ma :-s. acum 3 luni am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu ( nu a durat foarte mult pentru ca nu am mai vrut eu ) si tot ma gandesc daca as putea fi insarcinata?straight face. CM`ul mi-a venit lunile trecute dar de fiecare data intarzia 2-3 zile (mi-am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negative ). luna asta trebuia sa imi vina pe 11 (aprilie ) sh nici acum nu mi-a venit si suntem in 17 (aprilie )( mi-a intarziat 6 zile crying )... am crampe si sanii marinti si durerosi straight face. nu stiu ce sa fac :-s. as putea fi insarcinata?straight face va rog ajutati`ma... astept raspunsurile voastre cat mai repede

4 răspunsuri:
| Bianca598 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata, avand in vedere ca ai facut 2 teste de sarcina si au iesit negative, menstruatia poate fi si neregulata, iar sanii si crampele sunt de la menstruatie, trebuie sa-ti vina. Ai folosit prezervativul?

| sweet1212 explică (pentru Bianca598):

Nu straight face. de aia sunt ingrijorata straight face...

| Bianca598 a răspuns (pentru sweet1212):

Atunci ar trebui sa consulti si un ginecolog pentru linistea ta thinking

| Lia09 a răspuns:

Depinde si de varsta ta. E posibil ca menstruatia sa mai intarzie deoarece nu ai inca un ciclu regulat.
Si mie mi-a intarziat luna asta vreo 10 zile, am facut doua teste si mi-au iesit negativ, dar intr-un final mi-a venit menstruatia.
Daca nu a ejaculat in interior si esti sigura ca nu erai in perioada fertila cand a avut loc contactul neprotejat, eu zic sa stai linisita. Rareori se intalnesc cazuri in care apare menstruatia peste sarcina.
De ce nu mergi la un ginecolog sa vezi care-i cauza intarzierilor? Nu e bine sa lasi asa, fiindca vei ajunge mai tarziu si vei avea cine stie ce probleme, deoarece n-ai dat importanta la unele lucruri aparent minore la momentul respectiv.