| mdy18 a întrebat:

Sunt însărcinată în 24 de sapt si 4 zile (6 luni) iar astazi am sangerat foarte putin 2 picaturi de sange fara nici un fel de durere in zona abdominala sau vaginala. Însă de cateva zile am depus putin mai mult efort fizic ridicând anumite greutați și mi s-a declansat o durere mai puternica la spate care merge in jos spre picioare lăsându-mă chiar fara puterea de a putea merge. Am fost la spital speriată iar ei mi-au facut un control eco si vaginal nici urma de sange, inima bebelusului e bine, el este activ, placenta este unde trebuie dupa spusele doctorilor totul pare in regulă. (Nu am mai avut contact sexual de 2 luni voiam doar sa mentionez). Spatele înca ma doare și încă sunt puțin speriată, ce sfaturi îmi puteți da?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evita sa mai ridic greutati sau sa faci efort fizic mare, ca risti sa declansezi o nastere prematura si la 6 luni copilul nu supravietuieste.
Iesi zilnic la mers pe jos, ca ajuta la natere si face bine la circulatie, dar fara efort de ridicat greutati.

Ai mai multa grija de tine!
Sanatate multa si nastere usoara!

| mdy18 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc ❤️