Întrebare recomandată | MrFunky2 a întrebat:

Sunt periculoase operatiile cu laser la ochi? Exista sanse sa orbesti din cauza lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DovleacTurbat a răspuns:

Este in Hunedoara un aparat care'ti aduce dioptria la 0 in 30 de secunde. Vedere de bebelus in 30 de secunde laughing, costa 1000 de euro / ochi.

| Victor453 a răspuns:

Nu sunt periculoase tot e ok

| Ana2333 a răspuns:

Dat fiind ca eu cunosc cateva persoane ce au incercat operatia cu laser pentru a-si imbunatati vederea si au fost norocoase sa aiba un rezultat bun sau rezultatul a fost foarte bun la inceput iar pe parcurs dioptria a crescut si mai mult decat inainte, sau nu a dat rezultat deloc iar respectiva persoana a ramas fara vedere nu recomand sa optezi pentru asa ceva. As spune ca e mai bine sa ramai la ochelari sau la lentile de contact. Acum totul depinde de tine si decizia iti apartine, asa ca trebuie sa te gandesti foarte bine inainte de a face pasul asta!

| Nica59 a răspuns:

Nu este periculos