| Raul01 a întrebat:

Sunt prea inalt? Am 15 ani si deja masor cam 1.98. Sunt in clasa a opta si toti colegii rad de inaltimea mea... La ora de sport cand face alinierea sunt cu un cap sau mai mult mai mare decat ceilalti. Cand jucam handbal toti imi urla : Esti prea inalt! si deja ma cam enerveaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Esti cam inalt, dar nu e o tragedie. Macar n-o sa se ia nimeni de tine vreodata ca nu ajunge la capul tau. Poti sa il bati cu genunchiul in gura un-doi. Vezi si tu partea buna a paharului.

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Mereu vor exista oameni care sa rada de alti oameni. Impaca-te cu tine insuti si gandeste-te ca esti o persoana deosebita, cu multe calitati, cu un viitor frumos, ca vei realiza lucruri extraordinare. Caracterul fiecaruia nu depinde de cum arata persoana la exterior, ci in interior. Succes in viata!

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Uite...Si eu am aceeasi problema...Sunt fata.Am 11 ani si un metru 61
Sunt cea mai inalta din clasa. Dar nu lua in seama ce spun colegii asa cm fac si eu.Plz funda

| cristianorudi7 a răspuns:

Pai eu la 17 ani cat am acum am 1. 71. da cred ca e vrajeala asta cu 15 ani

| xClementine a răspuns:

La fel si prietena mea cea mai buna.Are 14 ani, in curand 15 si are 1. 91. Toti o fac Ciomolugma si alte chestii mai ales ca ea este si solida fiind inalta.Iti recomand sa nu iei in seama nimic din ce spun ei ci trebuie sa fi cu capul sus pentru ca esti o persoana cu calitati.Succes si nu mai pune la suflet tot ce spun oamenii. Important este sa te simti bine in pielea ta! :*

| elaela18 a răspuns:

Sfatul meu ar fi...sa fii intr-o echipa de basket de exemplu...baschetbalisti trebuie sa fie inalti, iar pentru o echipa de basketbalisti ai fi mana lor dreaptawinking pentru ca esti inalt
Inacearca
Ce ai de pierdut?
Succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap, esti cam inalt, si eu am 14 ani si am 1, 85 si mi se pare ca is foarte inalt straight face Sunt aproae sigur ca esti slab si cu musculatura la pamant. E cam tarziu sa faci ceva... in fine daca te-ai fi apucat mai demult d greutati. Iti opresc cresterea.

| BaronVonBavaria a răspuns:

Sall Raul
Stiu cum ii...nu ii baga in seama si sti de ce urlau la tine la handbal pentru ca la handbal pe postu de pivot ai un avantaj.big grin

| Rafael546 a răspuns:

Eu am 14 ani si am 1, 80.Nu vreau sa cresc mai mult de 1, 90