| Raul01 a întrebat:

Sunt prea inalt pentru cei 14 ani ai mei? Eu cred ca da...Am 1.83 inaltime si sincer toata lumea imi zice : Ce inalt esti! sau ceva de genul. La scoala multi colegi rad de mine, mai exact de inaltimea mea si avand in vedere faptul ca prietenii mei sunt destul de scunzi si eu foarte inalt...nu prea merge.In plus, mereu rad de inaltimea mea la orele de sport cand facem alinierea si chestii de genu : Ia uita-te cat e Raul pe langa noi! Si pe mine ma cam deranjeaza. Cand jucam handbal sau ceva e la fel : urla ca sunt prea inalt.Chiar sunt prea inalt? Cum sa fac ca sa inceteze sa mai rada de mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| matraguna1 a răspuns:

Ghici cine o sa fie suparat mai incolo ca e mic de inaltime? cu siguranta nu tu. cunosc atatia baieti care au ramas undeva pe la 1, 72 maxim si toti isi doresc macar un 1, 80. stii cum e...trebuie sa fii mai inalt decat fata cu care esti. nu te lua acum ca rad de tine. ar trebui sa razi tu de ei ca sunt pitici. e diferenta de nuanta. eu zic sa stai linistit si sa te bucuri ca esti sanatos. vei vedea mai incolo ca balanta se inclina si cine va fi ofticat vor fi ei.

| simona_2792 a răspuns:

N`ai de ce sa ii bagi in seama ei o fac pentru ca sunt invidiosi nu merita atentia dovedeste`le ca nu iti pasa si o sa inceteze din comenitarii si stii poti fi cat de perfect caci tot o sa se trezeasca unu sa-ti gaseasca defecte asa ca mergi mai departe nu le da importanta ai incredere in tine succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu practic hanbdal de performanta am inaltimea de 1. 80 si o sa avem turneu acum in noiembrie la alba iulia la noi acasa cu clujul care am auzit ca sunt si de 1. 90. Eu am un coleg in echopa are cam 1. 65 cam asa si ce crezi ca o sa spuna pe teren ui la ala cat e sau uite ca ala are 1. 90 si eu 1. 65 si sa se supere si sa nu mai joace pai daca ai 1. 83 du-te frate la o echipa de handbal si o sa ai succes iti spun eu

| Cheesewithme a răspuns:

Ar trebui sa-ti inpui un anume respect eu am un 1.88 la 13 si majoritatea au 1.50 60 putini au 1.70-77 trebuie sa te folosesti de ea pentru a castiga respect de ex eu sunt cel mai tare la volei pentru ca sunt inalt fac cele mai bune atacuri castig toate meciurile si castig respect.Intelegi? Nu poti sai lasi sa rada de tine asa. Aratale ca esti mai bun decat ei.