| ralucutzica a întrebat:

Deci,la scoala facem sportul de 2 ori pe saptamana, mie una mi-se pare cam putin avand in vedere ca imi place foarte mult sportul.Si de cele mai multe ori jucam Handbal, sunt cea mai buna din clasa mea la sport, nu ca m-as lauda.Acuma am mai multe intrebari legate de sport.

1. Spuneti-mi niste alimente orice fel de alimente sanatoase pentru a avea energie, pentru sistem imunitar etc.
2.Imi place handbal foarte mult, si as vrea sa merg la cursuri, stiti pe undea prin Buftea?

1 răspuns:
| AllChim a răspuns:

Ptr 1 alimentul care iti poate da cea mai multa energie este carnea de vita deoarece este bogata in proteine fiind apreciata foarte mult de culturisti totusi nimeni nu poate sa-ti zica ce sa mananci ci doar un medic specialist care mai intai o sa-ti faca niste teste ca sa afle ce trebuie sa consumi mai mult si ce mai putin sau chiar ce nu mai trebuie sa maninci dar pentru o viata sanatoasa trebuie normal sa consumi mai multe calori decat asimilezi si handbal-ul este un sport solicitant si totusi si foarte frumos