| Alex a întrebat:

Sunt racit si nu pot sa dorm bine. Ce trebuie sa fac ca sa dorm bine? Ce trebuie sa fac ca sa scap de aceasta raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti recomand FERVEX plicuri, contine Paracetamol, Vitamina C, efedrina care desfunda nasul. Se beau cu ceai cald, 3 plicuri pe zi.

| EUSIATIT a răspuns:

Bea ceaiuri, nurofen raceala si gripa. si ceva pastile pentru somn dar nu in doze mari si nici timp indelungat. sanatate

| Aiicha a răspuns:

Cupara-ti niste pliculete fervex(au gust de lamaie) sau coldrex(sunt amare), consuma cat mai multe alimente bogate in vitamina C(fructe, recomand portocalele), bea ceai de lamaie si mananca si niste supa de pui.

| NUUSTIU a răspuns:

Pai in primul rand du-te la un doctor raceala nu are cum sa iti treaca de pe o zi pe alta.

| Dex_3679 a răspuns:

O baie calda+2 aspirine, apoi te pui in pat imbracat gros si TE INVELESTI FROARTE GROS... dormi 6-7-8-9 ore apoi esti ca nouwinking