| Violente a întrebat:

Sunt răcit, tușesc (senzația de mancărime pe gat), sunt moleșit aș dormi toată ziua DAR urechile îmi sunt înfundate și simt cate o înțepătură în ele, am încercat cu fum de țigare dar se desfundă pe moment, este o senzație care creeaza disconfort și parcă am o stare totală de nervozitate. Ce sfaturi îmi dați să scap de aceste urechi înfundate? Am o combinație de picături pentru urechi dar mi le înfundă și mai tare, m-am lipsit de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vlagnar99 a răspuns:

Ia medicamente sa iti treaca raceala si ti se vor desfunda si urechile. Cu timpul toate trec, doar trebuie sa ai rabdare.

2 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Eu una zic sa consulti medicul...

| NoBodyByMe a răspuns:

Mai trage un fum!