| Anonim13777 a întrebat:

Sunt racita de ceva timp,de ieri ma doare in partea inimii si cand merg,cand respir adanc sau tusesc, ce sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa iei un mijloc de transport catre un medic. Fara sa glumesc.Nu te juca cu sanatatea ta.

| Divy a răspuns:

Deci pe lângă un consult specializat la medicul de familie sau un specialist poţi bea ceai, mânca citrice ca portocala.
Îţi pui spirt cu puţină apă şi îl laşi să fiarbă apoi iei o batisă sau ceva o înmoi şi o pui la gât, cu grijă până când consideri că temperatura e caldă să nu te ardă şi te legi cu un fular.
Alte remedii sunt ACC pentru tuse, ajută foarte mult.
Şi îmbracăte ca să provoci transpiraţie să elimini mai uşor boala.

Răspuns utilizator avertizat