| CsGo1234567 a întrebat:

Buna, deci nu stiu, am alergat si in jurul stadionului si am picat si ma doare prima coasta de jos cum ar veni si parca putin adica foarte putin din spate atunci cand tusesc, respir adanc si cand sar sau cand merg in viteza. Ce credeti ca am? Ma doare destul de tare, sper sa nu am coasta fisurata, raspundeti-mi va rog!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FlavorOfLife a răspuns:

Mergi la medic, poate coasta apasa pe alte organe si le afecteaza

| AnDrEi571 a răspuns:

Fa-ti un control!

| floppyy a răspuns:

Probabil este fisurata, dar nu rupta! parerea mea este sa stai linistita sa astepti cateva zile sa vezi cum se manifesta, iar daca durerile continua dupa o saptamana du-te la doctor.