| Andreea202 a întrebat:

Sunt super super stresata și îngrijorată cu menstruatia care îmi întârzie de 5 zile. În ultimele zile am fost stresata, mereu pe fuga, am stat cu mana prin apa rece și de curând am împlinit 18 ani. Sunt încă virgina am făcut doar sex anal. Cum sa fac sa apară ca să nu mă mai îngrijorez? De la ce intarzie? P.s. nu este regulat dar o singura dată s-a mai întâmplat sa intarzie 5 zile în rest maxim 2-3zile. Am luat și niște vitamine Centrum Energy. Are vreo treaba cu menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ce treaba are statul mainii in apa rece si intarzierae menstruatiei
Menstruatia vine sau intarzie nuami din cauze hormonale, NU pentru ca ai spalat tu rufe, sau ai stat cu mana ori picioarele in apa, nu din caza stresului si nici din cauza vitaminelor luate.

| sierra1 a răspuns:

"| Andreea202 : Sunt încă virgina am făcut doar sex anal"

păi gata, nu mai e cazul!

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Vezi aici care sunt motivele pentru intarzierea menstruatiei https://suntmamica.com/de-ce-intarzie-menstruatia/ Daca faci doar a... sigur nu ai cum sa fii insarcinata!