| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un pic speriat pentru ca azi când am făcut treaba mica cum se spune am avut urina roșiatică. Țin sa menționez ca ieri am mâncat foarte multa sfecla fiartawinking pot avea ceva probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E normal.
Sfecla se foloseste ca si colorant natural, inclusiv pentru ouale de pasti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii, este cunsocut faptul ca sfecla inroseste urina, deci, este absolut normal sa urinezi asa.

| mihai69 a răspuns:

Stai să vezi când o să faci treaba ailaltă, mai mare!

| Robi28934 a răspuns (pentru mihai69):

Haha... ce glumeț eștiwinking

| mihai69 a răspuns (pentru Robi28934):

Culmea e că de data asta vorbesc serios!

| SilviaPunct a răspuns:

Este de la sfecla.