| Bubunini a întrebat:

Bună!
Mi-a ieșit niște bubițe miercuri seara m-am trezit cu ele, apoi mi-a ieșit iar 3 vineri și azi 2, nu știu de ce iese...am mâncat luni seară niște căpșuni care erau mai moi le aveam de sâmbătă și ieri am mâncat o turtă friptă oare de la astea?
Menționez că am mai avut probleme cu blândele acestea de la mâncare de când eram mică chiar și anul trecut și acum iar au ieșit ce credeți că sunt de la prăjeli și de la căpșuni? Să nu mănânc câteva zile prăjeli? Și mă dau cu cremă menolata că mă mănâncă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te consulte, noi nu putem ghicii de la ce sunt, dar clar ai facut toxiinfectie alimentară de la ceva.

| alina2k18 a răspuns:

Posibil alergie la capsuni ce se manifesta cutanat.
E destul de frecventa in RO.
Fa-ti un test de alergie si vezi mai exact.

| Elena9328 a răspuns:

Sunt de la căpșuni.
Eu o pățesc de la zmeură.
Nu mai manca.

| Bubunini explică (pentru Elena9328):

Nu am mai mâncat de luni seară de săptămâna trecută iar am mai mâncat prăjeli și cred că de asta mai ies mi-a mai ieșit 3. sunt super sensibilă la alte mâncăruri...mie de obicei îmi ieșea de la ou, primăvara și toamna nu puteam mânca multe