| Calinm22 a întrebat:

Tata are 6 câini dintre care 1 câine ciobănesc corcit și un câine pur de Bucovina, toți sunt vaccinați iar azi când am mers la o plimbare pe drum am dat de toți câini, de toți 6 și cei 2 câini ciobănești au început să se apropie de mine și și-au scos colți, am incercat să mă îndepărtez ușor de ei dar când au văzut că îmi era frica au sărit pe mine și m-au muscat in 8 locuri, tot am fost cu tăieturi și mușcături de la colții lor, după ce au terminat cu mine au plecat de bună voie, am mers de urgență la spital și m-au dezinfectat și mai pansat, a zis doctorul că nu e nevoie de tetanos pentru că l-am făcut acum vreo 2 ani, dar mana dreaptă mă durea foarte tare de-abia puteam să țin telefonul in mână și piciorul stâng mi s-a umflat foarte tare și cât timp a durat sa ajung la doctor sângera nonstop piciorul, și când încercam să umblu îmi tremurau picioarele și la un momentdat nu mai vedeam nimic, vedeam alb de la amețeală, oare e grav sau o să îmi treacă? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Sunt câinii tatălui tău dar pe tine nu te cunosc? Și le dă drumul la toți odată să umble liberi pe stradă?

| KovacsB a răspuns:

Cainii sunt ok?

| ILoveBlackCats a răspuns:

Daca doctorul zice ca esti bine, da, iti va trece