| KhloeAfterDark a întrebat:

Te pot durea amigdalele fara sa fi racit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Absolut, poti avea o infectie streptococica cronica. Fa-ti un exudat faringian si un ASLO, streptococul este un dusman de temut, da reumatism articular, miocardita, glomerulo-nefrita, mai romaneste spus, ataca articulatiile, inima si rinichii.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Cand ai infectie.

| john_1578 a răspuns:

Sa vezi ce am patit eu saptamanile trecute. Zile in sir ma durea gatul mai ales dimineata. Dupa vreo saptamana ma trezesc cu intr-o noapte cu febra frisoana si tot tacamul. Am luat antibiotic si in cateva zile a trecut. A putut sa fie o infectie, insa nu sunt sigur pentru ca nu atunci cand am mers la medic nu l-am gasit acolo
.

| igonnalove22 a răspuns:

Da. cum au zis si ceilalti poti avea o infectie, dar e bine sa mergi la un control deoarece se poate agrava si atunci chiar o sa racesti.
Atata timp cat ti. a trecut deja nu mai are rost sa mergi doar sa fi precaut oricum incearca sa eviti bauturile reci sau sucurile cu acid!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"fa-ti un control"