| Tonita a întrebat:

Acum 6 sapt cam asa am fost racit mi-a trecut raceala dar ma irita pe gat am vazut ca amigdalele sunt puţin inflamate mai mult stanga decat dreapta la un moment dat nu ma mai durea dar am baut apa rece si m-a luat iar. Acum folosesc un spray destul de puternic pentru gat l am luat de la farmacie. Mama e medic dentist si s-a uitat si ea a zis ca nueste rosu sau CV doar inflamat. Inca nu m-am dus ls ORL dar ma gandesc sa merg. Am 17 ani nu fumez nu stau in preajma fumatorilor nu beau as putea avea cancer la amigdale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Nu, nu se pune problema. Fa o gargara cu ceai de musetel caldut si cu sare si vezi cum te simti. Daca te simti mai bine, repeta de 2-3 ori si ar trebui sa-ti treaca.

http://m.adevarul.ro/......index.html

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a intors raceala in cauza vremii de afara e frig, imbraca te bine nu ca vara. Stai la caldură bea ceai cald, si ia antibiotic, mergi la medicul de familie sa ti dea retetă, nu se pune deloc problema cancerului, ăla nu il faci asa de usor precum gripa. Asta ai gripă. răceală.